ארועי השבוע לשנה החדשה

השבוע הראשון של השנה האזרחית החדשה פותח בפנינו הזדמנויות חדשות: ליהנות מאירועים בינלאומיים המתקיימים בארצנו הקטנטונת,לגלות מחדש את הארץ.מטיול חינמי בפארק גולדה שבנגב ועד ביקור בארץ של מופע המחול המרהיב Lord of the Dance

writer
עידית אייל צילום:באדיבות ארכיון קק"ל תאריך פרסום: 31/12/2009

מדרום תיפתח השנה

ב-01.01.10 בשעה 10:00 פותחים את השנה האזרחית החדשה בטיול המשלב רכב והליכה במצפה רביבים ופארק גולדה מאיר אשר בנגב, בהנחיית קק"ל. במצפה רביבים התגוררו עד שנת 1950 מקימי היישוב רביבים, ובמקום יש מוזיאון ושלל פריטים ואתרים תקופתיים אשר אוצרים בתוכם את ההיסטוריה המרתקת של המקום בפרט ושל המדינה בכלל. בפארק גולדה הסמוך, המתפרס על פני כ-550 דונם, יש מדשאות, אגם, באר ועוד.


במרכז הפארק עובר התוואי של נחל רביבים, ומעניין במיוחד ללמוד על ניצול המים החכם אשר הופך את מרבית השטחים הנרחבים בו לירוקים. הציבור מוזמן להשתתף בטיול באופן חופשי, חינם אין כסף, אולם יש להתקשר מראש אל "הקו הירוק" של קק"ל על מנת להירשם: 1-800-350-550.

מתחת לאף

לא רבים מכירים את האמת התת קרקעית המפתיעה המסתתרת בין נס ציונה לרחובות, אולם בזמן המנדט הבריטי פעל מפעל תחמושת סודי באיזור זה, מתחת לפני האדמה. ב-02.01.10 מקיימת המועצה לשימור אתרים טיול באתר הנפלא והלא מוכר הזה, בשילוב טיול מעט יותר שגרתי בגבעות הכורכר של נס ציונה, מבלי להתעלם מפריחת האירוסים הנפלאה המאפיינת את המקום. הטיול מתאים למשפחות ועלותו 60 ש"ח. ההתניידות בטיול באמצעות רכב פרטי. לפרטים נוספים: 03-5059197

האירים שוב בעיר

מופע המחול האירי המדהים lord of the dance שב לפקוד את מחוזותינו במסגרת סיבוב הופעות בינ"ל, ואנחנו מוזמנים ליהנות ממנו בין התאריכים 6-8.1.10 בתל אביב, ב-9.1.10 בחיפה וב-12.1.10 בירושלים. מופע ה-lord of the dance מוכר ונערץ בעולם כולו, וההרפתקה הרומנטית אשר עומדת בבסיס עלילתו היא רק תירוץ למיצג המחול האירי המהפנט והסוחף על רקע המוסיקה הנפלאה. מחיר הכרטיסים אינו נמוך, אולם מדובר בחוויה בלתי רגילה ובלהקת מחול אשר אינה נמצאת בארץ דרך קבע, אז שווה לכל הפחות לשקול את ההזדמנות. להזמנת כרטיסים: 03-6397000.

גלגלים ירוקים

ב-08.01.10 יתקיים באיזור הכנרת אירוע אופניים ענק ובינלאומי – הגולדן רינג, אשר נערך בישראל לראשונה. באירוע, המופק בין היתר על ידי קק"ל ועיריית טבריה, צפויים להשתתף אלפי רוכבים, והוא פתוח לקהל (בתשלום). כמעט כל מי שיודע לדווש יכול למצוא עניין באירוע, ולהשתתף באחד מהמסלולים השונים זה מזה בקושי הרכיבה ובאופיה – החל במסלול משפחות קצר ומישורי בן 25 ק"מ, וכלה במסלולים האתגריים, כשבדרך כמובן קיימים מסלולים מתונים יותר. מסלול אתגרי אחד הוא מסלול כביש בן 90 ק"מ, בו יעלו הרוכבים אל הגולן, ומסלול שני הוא מסלול שטח הוא בן 30 ק"מ ביער שוויץ שברכס פוריה. הנוף, אין מה לציין, הוא ירוק ומקסים במיוחד בעונה זו של השנה.
לפרטים נוספים: www.goldenring-bike.com

 

 

 

אולי יעניין אתכם גם

מדורים