טיול בשמורת יער ברעם טיולים רגליים באזור גליל עליון

צימרים בשאר ישוב צימרים בספסופה צימרים בבית הלל צימרים באמירים צימרים ברמות נפתלי צימרים בראש פינה צימרים בחד נס

טיול בשמורת יער ברעם

טיול בשמורת יער ברעם

סאסא - גליל עליון

טיולי מים

טיולים למשפחה

טיולים לילדים

מסלול מעגלי

טיול חצי יומי

דרגת קושי - קל

טיולים רגליים

ביקור ביער סבוך, הליכה בערוץ רדוד, פיקניק בטבע והצצה לאתר ארכאולוגי מרהיב- בית הכנסת הקדום.

שלח לחבר   18/02/2013     בחסות: רשות הטבע והגנים 

את מסלול הטיול הזה ניתן להתחיל מן הסוף להתחלה ולהפך, עפ"י העדפתכם האישית. בכל מקרה אל תוותרו על כל שלביו, אפשר גם לרכוש חוברת הפעלה למשפחה וליהנות מחידות והפעלות (10 ₪). נתחיל את הסיור באתר הארכאולוגי המרשים, הלא הוא בית הכנסת הקדום ברעם, שנשתמר יותר מ 1500 שנה. המחזה מעורר השתאות, לבית הכנסת שלושה שערים, כאשר האמצעי מפואר במיוחד, ושלושתם מעוטרים בפיתוחי אבן ייחודיים. מעל הפתח הימני מתחת לחלון, ישנה כתובת בארמית "בני דאלעזר בר יודן" – מניחים שזוהי הקדשה למשפחה שמימנה את הבנייה. את הפתח המרכזי מעטר זר ניצחון, שמהווה סממן רומי מובהק. בעבר הופיעו גם דמויות של שתי  אלות- ניקות - אלות הניצחון המכונפות, אך הן הושחתו לפני שנים רבות.


לאחר התרשמותכם, המשיכו לטייל בתחום הגן הלאומי וגלו את חורבות הכפר המרוני ואת כנסיית הכפר שנותרה שלמה ומשמשת כיום כמרכז רוחני. מכאן נמשיך לשמורת יער ברעם הסבוכה והיפה.
נחזור ברכב לצומת החדש של כביש הצפון וניסע מזרחה כקילומטר וחצי, עד לחניון על שם לאה ויצחק רבין. כאן זה המקום האידיאלי לערוך פיקניק בחיק הטבע, לנוח מעט ולהמשיך ברכב עוד כ- 700 מטרים במורד דרך העפר (סימון כחול). כעת נחנה את הרכב במפגש עם השביל "השחור" ונצא לטיול רגלי נוח, שנמשך כשעתיים.

צילום: דורון ניסים


 את הטיול נתחיל בירידה בשביל ה"כחול" בתוך ערוץ רדוד עם מדרגות סלע (זהירות אחרי הגשם- הסלעים חלקלקים). עד שנגיע לנחל דישון ונפנה ימינה (סימון אדום), לכיוון נחל צבעון. לאחר כ- 800 מטרים נפנה שוב ימינה ונחבור לשביל ה"שחור", השביל נכנס ללב היער ומטפס לדרך עפר. ביער צומחים עצי אלון מצוי רבים, מה שהופך את היער לתופעת טבע נדירה כיוון שעצי האלון הם לרוב לא גדולים וסבוכים כל כך. נמשיך ונחזור למקום חניית הרכב.איך מגיעים?

בצד כביש הצפון, בין קיבוץ סאסא וקיבוץ ברעם (כביש מס'' 899), כחצי קילומטר מהצומת של כביש הצפון החדש (כ- 3 ק"מ ממזרח לצומת חירם).

 

מסלול הטיול באדיבות רשת הטבע והגנים http://www.parks.org.il

מסלולי טיולים נוספים