מגשר בנות יעקב לקצרין באזור רמת הגולן

צימרים ברמות צימרים בקצרין צימרים באניעם צימרים בעין זיוון צימרים בנמרוד צימרים במעלה גמלא צימרים בחד נס

מגשר בנות יעקב לקצרין

מגשר בנות יעקב לקצרין

יישוב אחר - רמת הגולן

נסיעה ברכב וביקור באתרים מיוחדים כגון גשר בנות יעקב, פארק קצרין העתיקה ועוד..

שלח לחבר   01/01/0001     

גשר בנות יעקב (1) חוצה את הירדן בציר התנועה העיקרי המוליך אל הגולן. מראה הירדן הזורם מתחת לגשר - מרהיב עין. על פי מסורת מקומית, זהו המקום שבו בישרו בני יעקב אבינו לאביהם על כך שבנו יוסף נטרף.

כקילומטר וחצי מצפון לגשר שוכן אתר רפטינג נהר הירדן (2), שממנו אפשר לצאת לשיט שליו או לשיט הרפתקאות בירדן. שלושה קילומטרים מן הגשר, ממול למזנון, מתנוסס מצפה גדות (3). עד למלחמת ששת הימים שכן פה המוצב הסורי מורתפע ("הנישא"). תעלות המוצב והבונקרים מוליכים אל נקודת התצפית, שממנה נראים נופי עמק החולה והרי הגליל העליון.

שני קילומטרים הלאה משם שוכן המבנה החרב של "בית המכס" (4) כאן עבר קו הגבול בין תחומי המנדט הבריטי ומנדט הצרפתי. במלחמת העצמאות שימש המקום בסיס לכוחות הסוריים. מכאן קצרה הדרך לקצרין, בירת הגולן, המספקת לנו שפע של אתרים מרתקים. באזור התעשייה של קצרין (5) נוכל להתרענן בביקור במרכז המבקרים של "מי עדן", המספקים מים מינרליים באיכות גבוהה. מומלץ לבקר גם ביקבי גולן המפורסמים. הביקור ביקב כולל גם טעימת יין.

אין להחמיץ את הביקור בפארק קצרין העתיקה (6), הממוקם כקילומטר אחד ממזרח לעיר. כאן שוחזר כפר יהודי מתקופת התלמוד, שבו אפשר לחוש את דופק החיים של הכפר, כפי שהיה בימי קדם. כרטיס הכניסה לפארק קצרין העתיקה מאפשר ביקור במוזיאון לעתיקות הגולן שבקצרין. לסיום, כדאי לשוטט מעט ברחובות קצרין של ימינו ולהתרשם מבירת הגולן.

מסלולי טיולים נוספים