עין עבדת-מים צל ונשרים-הר הנגב באזור נגב

צימרים יוקרתיים צימרים רומנטיים צימרים באשלים צימרים בעין הבשור וילות נופש צימרים בעזוז מלונות בוטיק

עין עבדת-מים צל ונשרים-הר הנגב

עין עבדת-מים צל...

יישוב אחר - נגב

טיולים למשפחה

עין עבדת אף פעם לא מאכזב, המקום הנפלא הזה תמיד מקבל את פנינו במצוקי אבן מצלים, מים זכים-קרים, המיית יונים ולפעמים גם יעלים ודורס גדול כנפיים שדואה ממעל

שלח לחבר   18/11/2018     בחסות: תנובה 

מסלול הליכה קל עד בינוני לכל המשפחה . הירידה לעין עבדת תלולה מאד, במדרגות אבן צרות, לא מותאמת למתקשים בהליכה.  אורך המסלול כק"מ וחצי ומשכו שעתיים-שלוש, לפי זמן הבילוי שלנו בבריכות. המסלול המוצע אינו מעגלי, ויש לדאוג להעברת הרכב לקצה המסלול. למתקשים בהליכה או כאלה שמעונינים במסלול מעגלי ללא הזזת הרכב -  ניתן לרדת עם הרכב ממדרשת שדה בוקר עד שער השמורה בפתח הקניון, ומשם לעלות במעלה הנחל אל הבריכות ולשוב באותה דרך.

מכביש מס'' 40 למצפה רמון, נפנה בדרך העפר לתצפית עין עבדת, כשמונה ק"מ אחרי הפניה למדרשת שדה בוקר. הירידה מהכביש אל דרך העפר- משולטת. נשאיר את הרכב בחניה המסודרת ונצא לדרך. הרכב יחכה לנו בשער השמורה- לאחר שירד מהמדרשה לעין עבדת מהחניה נרד עם השביל הרגלי מזרחה אל התצפית מראש המצוק אל קניון עין עבדת. כדאי ללכת מעט דרומה על שפת המצוק כדי להגיע בדיוק מעל המפל היבש בערוץ הנחל. לאחר התצפית נרד אל הקניון בשביל התלול, הכולל סולמות ומדרגות אבן.
זהירות - שמרו על הילדים. מדי פעם נעיף מבט למטה אל הקניון המרהיב. השביל חולף לצד מערות חצובות על המצוק- אלו הן מערות התבודדות של נזירים , היום הן ריקות כמובן ואפשר להציץ. נמשיך ונרד עד למים הזורמים ונעלה במעלה הערוץ עד למפל.  הבריכות הנפלאות מושכות לרחצה- אך זו אסורה.
לכן, כדאי להרטב ולהתיז זה על זה כבר בדרך, במי הנחל הזורמים או בגבי המים הקטנים. בין קירות הקניון נבחין ביוני הסלע ואולי גם ביעל מדלג על הסלעים או נשר דואה.
מהבריכה הגדולה נרד במורד הנחל לצד צמחי מים ויופי גדול, עד לשער והרכב החונה לידו.
(המסלולים נכתבו ע"י אייל וטל ברטוב.)

מסלולי טיולים נוספים