טיול בשמורת עין גדי

חיפוש חדש לפי אזור

סינון לפי אזור

נקה

בחר אזור

+ -
ים המלח
writer כתיבה וצילום: מערכת האתר
בשמורת עין גדי, אחת משמורות הטבע המעניינות בארץ, אפשר לפגוש ביעלים, לטבול בבריכות ולהתרשם משרידי מקדש קדומים. הזמנה לסיור בחלק הפחות מוכר של השמורה.
דרגת קושי:קשה משך טיול:עד חצי יום

המסלול:
בשמורת עין גדי, אחת משמורות הטבע המעניינות בארץ, אפשר לפגוש ביעלים, לטבול בבריכות ולהתרשם משרידי מקדש קדומים. הזמנה לסיור בחלק הפחות מוכר של השמורה.
מסלול קשה יחסית המיועד למיטיבי לכת, ואורכו כארבעה קילומטרים. מחייב הקפצת כלי רכב.
עונה מומלצת: אביב.

כדי להגיע לתחילת המסלול ניסע בכביש מספר 90, ממנו נפנה לחניון נחל דוד, נחלוף על פני אכסניית הנוער וניסע בעלייה עד לבית ספר שדה עין גדי. נחצה את שטחי בית הספר בעקבות סימון שבילים שחור, ניכנס בשער בגדר המקיפה את בית הספר (אם הוא נעול יש לפנות אל אנשי המקום) ונעפיל במעלה הר ישי. בהמשך יטפס השביל מעל למצוק קטן ויגיע למדרגת סלע. כאן מתפצלים השבילים.

נפנה שמאלה, בעקבות הסימון האדום (הסימון השחור יוליך אותנו אל פסגת הר ישי), ונלך על השביל הממשיך לאורך מדרגת הסלע מעל לקניון נחל דוד. כאן נראה את הנופים המרשימים של מצוק ההעתקים וים המלח. בהמשך יורד השביל אל ערוץ נחל דוד וחוצה אותו. ממול נוכל לראות את המפל העליון, הגבוה ביותר בנחל, שנופל מגובה של יותר מ100- מטר. בשל היותו מעל לקו המעיינות הוא נותר יבש ויש בו זרימת מים רק בזמן השטפונות.

לא נוותר על הליכה קצרה במורד הערוץ עד מפל החלון (הקרוי כך בשל היותו דומה למסגרת שממנה נשקף הנוף). משם נשוב ונטפס על הגדה הנגדית, הפעם בעקבות סימון שבילים ירוק. השביל יוליך אותנו לאורך הגדה הדרומית של נחל דוד אל מקדש כלכוליתי, שגילו מוערך ב-6,000 שנה. כאן נוכל לשבת בצל הצמחייה ולהתבונן בשפני סלע וביעלים המתקבצים סביב למעיין המכונה מעיין עין גדי. בסמוך למעיין יש טחנת קמח וטרסות , עדות ליישוב קדום. מהמעיין נוכל לפנות דרומה במסלול השחור (לא להתבלבל עם הסימון השחור המוזכר בתחילת המסלול) לכיוון תל גורן או להמשיך בשביל המוביל לערוץ נחל דוד עצמו. בדרך לנחל דוד נחלוף על פני עין שולמית, שאפשר לשתות ממימיו ולמלא את בקבוקי השתייה.

הערות: את המסלול רצוי להתחיל בשעות הבוקר המוקדמות כדי להימנע מהליכה בשטח פתוח בחום היום. יש להצטייד בכובעים ובמי שתייה.

השמורה פתוחה כל יום מ-8:00 עד 16:00 (אסור להיכנס למסלולים הארוכים אחרי 14:00), הכניסה בתשלום.

(המסלולים נכתבו ע"י יותם יעקובסון.)

צימרים באזור

אולי תרצו ללון באזור
אתנחתא אתנחתא
אתנחתא ביחידות אבן ייחודיות וססגוניות בעין תמר עין תמר 053-9384170
כפר הנופש אלמוג כפר הנופש אלמוג
כפר נופש בלב המדבר לאירוח זוגות ומשפחות קיבוץ אלמוג 053-9348882
חדרי אירוח נווה זוהר חדרי אירוח נווה זוהר
יחידות אירוח על חוף ים המלח נווה זוהר 053-7104256
שירת התמר שירת התמר
חופשה ביורט גדול - חוויה של חיבור לטבע באווירה פסטורלית פצאל 053-9370115