גן לאומי השרון טיולים רגליים באזור מישור החוף

מלונות בוטיק צימרים למשפחות צימרים עם בריכה צימרים בבנימינה צימרים יוקרתיים צימרים בנחשולים צימרים בעין הוד

גן לאומי השרון

גן לאומי השרון

שפיים - מישור החוף

טיולים למשפחה

טיולים לילדים

מסלול מעגלי

טיולי פריחה

טיול רומנטי

טיולי שקיעה

טיול עד 3 שעות

דרגת קושי - קל

טיולים רגליים

גן לאומי השרון הוא מרחב רומנטי ופסטורלי הממזג נוף אל הים מראש מצוק גבוה, דיונות חול נעימות וגם הליכה לאיבוד (בעירבון מוגבל).

שלח לחבר   13/05/2013     

גן לאומי השרון הוא מרחב רומנטי ופסטורלי המציע למבקרים בו נוף אל הים מראש מצוק גבוה, דיונות חול רכות וחמימות וגם הליכה נהדרת לאיבוד (בעירבון מוגבל)

הגעה אל גן לאומי השרון:

לבאים מדרום – מכביש החוף (מספר 2) נכנסים לפי השילוט לקיבוץ שפיים. חולפים תחת הגשר ובכיכר הראשונה פונים שמאלה (צפונה). מיד אחריה, בכיכר הבאה, פונים ימינה (מערבה), לכיוון פארק המים. חולפים על פניו וממשיכים מערבה עד שמגיעים לדרך עפר קצרה המובילה אל שער הגן הלאומי, אל מול חניון מאולתר. זוהי נקודת ההתחלה והסיום של הטיול.

הליכה לאיבוד קרוב לבית במרכז הארץ. זוהי אולי הדרך הטובה ביותר לתאר את המסלול הלא ממש מוכר שמציע גן לאומי השרון, המצוי במרחק צעקה מהמרכזים המסחריים העמוסים לעייפה של קיבוץ שפיים. אז כן - שם עמוס ותזזיתי, ופה, מול הים, שוכן אחד המרחבים הכי נינוחים, שלווים ורומנטיים באזור המרכז. לכו תבינו.

כמובן, "קרוב לבית" הוא עניין יחסי, והכוונה היא למי שגרים באזור המרכז. ובכלל, מסתבר שלא רבים מכירים את הגן הלאומי הקטן והחמוד הזה, שתמיד נעים לחזור אליו – בין אם כבריחה רומנטית בבוקר של יום חול או כטיול משפחתי חביב, כאשר ממש לא בא לכם לנסוע רחוק מדי.

 צלם: איל שפירא

גן לאומי השרון (אין להתבלבל עם פארק השרון, השוכן ליד חדרה) רובץ על מצוק הכורכר הנמתח בין ארסוף מדרום ואזור געש בצפון. רוחבו בסך הכל כ-400 מטרים, ואורכו כ-3.5 ק"מ. קטן, וגם מסומן היטב. למעשה, בכניסה אל הגן ניצב שלט גדול המפרט את המסלולים השונים החולפים בו. המלצה שלנו: תכננו את הטיול כך שיעבור כמעט בכל נקודה במרחב הזה, שהרי בכל מקרה הכל כאן קטן וקצר. עם זאת, כדאי מאוד להתחיל דווקא עם "שביל המצוק", ולקבל המון כחול-ים לעיניים.

נכנסים לגן הלאומי, מוצאים את הסימון המתאים המוליך ל"שביל המצוק", פונים עמו מערבה ובתוך דקות ספורות ניצבים מול הים, בגובה של כ-30 מטרים מעל קו החוף (אם אתם עם ילדים, השגיחו עליהם היטב – אין להתקרב לשפת המצוק). המראה מנקודה זו מרהיב, במיוחד בימי חורף דרמטיים או לקראת שקיעה.

השביל פונה צפונה, חולף לצד מרפסת תצפית יפה ומפגיש אתכם הן עם סלעי כורכר והן עם משטחי אדמת חמרה בוהקים באדום-חום עז. ולצד אלה – שפע מגוון של צמחיית חוף ים תיכונית, כולל

מסלולי טיולים נוספים