מסלולי טיול בצפון הכנרת - מסלול רכוב עם ציוני דרך חייו של ישו

חיפוש חדש לפי אזור

סינון לפי אזור

נקה

בחר אזור

+ -
כנרת וגליל תחתון
writer כתיבה וצילום: מערכת האתר
סיור שמתחיל בהר שכולו אושר, ממשיך בעקבות נס הלחם והדגים ומסתיים בבית כנסת עתיק מהמפוארים בארץ. המסלול בנוי מנסיעות קצרות ברכב מאתר לאתר. עונה מומלצת: כל השנה.
עונה מומלצת:כל העונות משך טיול:עד חצי יום
טיולים למשפחה טיולים לילדים

רקע על המקום

לאחר שנמלט ישו מנצרת הגיע לאיזור הכנרת. סביב חופיה חולל ניסים, נאם דרשות ורכש את ליבותיהם של ראשוני מאמיניו. סיור שמתחיל בהר שכולו אושר - "הר האושר", ממשיך בעקבות נס הלחם והדגים ומסתיים בבית כנסת עתיק מהמפוארים בארץ. המסלול בנוי מנסיעות קצרות ברכב מאתר לאתר. עונה מומלצת: כל השנה. את סיורנו נתחיל בהר האושר.

המסלול

ניסע בכביש מספר 90, המחבר את טבריה לקריית שמונה, נעבור את צומת כפר נחום, נפנה מזרחה ונמשיך בהתאם לשילוט אל הר האושר. ההר נקרא כך על שם דרשת ה"אשרי", שישו נשא במקום. לפי המסורת, כאן גם בחר ישו את 12 השליחים.

מכאן נמשיך לטבחה - נחזור חזרה לכביש מספר 90, ניסע דרומה עד לצומת כפר נחום ונפנה מזרחה בכביש מספר 87. כעבור קילומטר נחנה בסמוך לשילוט טבחה (אפשרות אחרת: להחנות מראש את הרכב בטבחה וללכת ברגל כקילומטר וחצי).

בטבחה העניק ישו לפטרוס תלמידו את הבכורה כממשיך דרכו. לציון האירוע הוקמה במקום כנסיית הבכורה על שם פטרוס. הכנסייה הסמוכה, נבנתה לזכר נס הלחם והדגים, שבמהלכו, לפי המסורת, האכיל ישו 5,000 איש בשני דגים ובחמש ככרות לחם.

נמשיך מזרחה בכביש מספר 87 ונפנה ימינה לכיוון כפר נחום. הכפר העתיק, שהתבסס על דיג, היה מרכז פעילותו של ישו. כאן התארח בביתו של פטרוס (המזוהה כמבנה העתיק שסביבו שרידי כנסיות מתקופות שונות, ומעליו כנסייה מודרנית הנראית כחללית). בסמוך לכנסייה נמצא בית כנסת עתיק מהמאה השלישית, מהמפוארים שנמצאו בארץ.

(המסלולים נכתבו ע"י יותם יעקובסון.)

צימרים באזור

אולי תרצו ללון באזור
נוף אל מול כנרת נוף אל מול כנרת
חופשה באווירה ביתית ונעימה טבריה 053-9425734
וילות אינפיניטי וויו - Infinity View Villas וילות אינפיניטי וויו - Infinity View Villas
מתחם וילות מאובזרות ומרווחות עם בריכת שחייה פרטית מגדל 053-6110184
המקום של רפאל המקום של רפאל
חופשה מפנקת בוילה עם נוף לכנרת מגדל 053-6113465
בקתות נהר הירדן בקתות נהר הירדן
מתחם נופש למשפחות וזוגות עם בריכה מרעננת וסוויטה מלכותית מנחמיה 053-7931490