דרום מדבר יהודה - הולכים ברגל אל הבריכות טיולים רגליים באזור ירושלים והסביבה

צימרים בנס הרים צימרים במזכרת בתיה צימרים בתרום צימרים בבית מאיר צימרים בעין כרם צימרים בירושלים צימרים בשורש

דרום מדבר יהודה - הולכים ברגל אל הבריכות

דרום מדבר יהודה -...

יישוב אחר - ירושלים והסביבה

טיולי מים

טיולים למשפחה

מסלול מעגלי

טיול עד 3 שעות

דרגת קושי - קל

טיולים רגליים

המסלול נמשך מבריכת נעמה לבריכת צפירה.

שלח לחבר   23/01/2020     

המסלול:

המסלול שלנו נמשך מבריכת נעמה לבריכת צפירה. יש להתחיל את הטיול בשעות הבוקר המוקדמות ולהצטייד בכמות גדולה של מים. נצא בנסיעה מהעיר ערד לבקעת קנאים, בהתאם לשילוט שמורה את הדרך למצדה. נעבור ליד בית הקברות של ערד ונמשיך בכביש מתפתל עוד כ- 9 ק"מ עד לשלט הכוונה אל בריכת צפירה. נפנה אל הבריכה בדרך שמובילה צפונה כ- 3 ק"מ עד שנגיע לעיקול חד בדרך ולמסעף שבילים. כאן נחנה ונתחיל את מסלול ההליכה.

נצא מזרחה בשביל שמסומן באדום אל מעלה נעמה. לאחר כ-2 קמ'' נגיע עם השביל את שפת המצוק הדרומי של הנחל. כאן יש תצפית יפה אל עבור קניון נחל צאלים. נמשיך בשביל עוד כ- 300 מטרים ונגיע למסעף שבילים. אנו נמשיך בשביל שפונה צפונה אל מעלה נעמה. השביל יורד בתחילה בערוץ רדוד עד לשפת המצוק הדרומי של הנחל ומשם ממשיך לרדת בשיפוע במדרגה העליונה של מצוק הנחל, מתפתל עד למדרון וממשיך עד אפיק הנחל ואל בריכת נעמה. בריכת נעמה היא גב מים ענק שסביבו צמחי צלף, מציץ ושכרון מצוי. מבריכת נעמה נטפס בשביל בגדה הדרומית של הנחל עד למדרגת הסלע שמעל הבריכה.

נמשיך ללכת לאורך הנחל עד למפגשו עם נחל שפן ומפליו הענקיים. כאן מתחיל השביל לטפס אל עבר בריכת צפירה, אך אנו נמשיך עוד כ- 500 מטרים בעלה נחל צאלים עד למרגלות המפל המרשים של הנחל שגובהו כ- 100 מטרים . שורת הנקיקים והגבים של בריכת צפירה נמצאת מעל המפל הזה. כדי להגיע אליהם נחזור 500 מטרים לתחתית מעלה צפירה ונעלה אל ראש המפל בשביל נוח למדי. השביל יביא אותנו עד לשפת המצוק שממנו נשקף נוף מצוקי נחל צאלים ונחל שפן.

נמשיך דרומה לאורך שפת המצוק כ- 200 מטרים ונגיע אל ראש שביל היתרות היורד לנקיק ולגבים של בריכת צפירה. מהבריכה נעלה בשביל שבו ירדנו, ונמשיך לאורך מצוק הנחל עד שנגיע שוב אל דרך העפר ואל הרכב.

אוהבי הדרום והנגב יוכלו ליהנות ממבחר צימרים בדרום והישאר לחופשה של לילה או יותר

 

מסלולי טיולים נוספים