נסיעה בנופי הערבה

חיפוש חדש לפי אזור

סינון לפי אזור

נקה

בחר אזור

+ -
ערבה
writer כתיבה וצילום: מערכת האתר
נסיעה בנופי הערבה בכביש הצמוד לגבול ישראל.
דרגת קושי:נסיעה במכוניות פרטיות עונה מומלצת:אביב משך טיול:עד חצי יום

אופי  המסלול: נסיעה במכוניות פרטיות

כביש השלום הוא כביש אזורי המקשר בין מושב עידן שבצפון דרך מושב חצבה ומסתיים במושב עין יהב. הכביש צמוד לגבול ישראל ועובר על גדתו המערבית של נחל ערבה. בחלקו הצפוני עובר על בתרונות . הכביש חולף בגבולה המזרחי של שמורת שיזף למושב חצבה, לפנות מערבה מהכביש לדרך המובילה לתוך השמורה ולתצפית אשר נמצאת בחלקה הדרומי. המשך כביש השלום מאופיין בנופי הערבה

הקדומה אשר ניכרת בנחליה הרחבים ועצי השיטה. בחלקה הדרומי חוצה דרך השלום את נחל הערבה כאשר בקטע זה גם נכון להיום סלולה או יותר נכון מופרדת מהקטע הסלול אשר ממשיך לעין יהב. דרך השלום מקיפה בצמוד לגבול את המובלעת החקלאית של מושב עין יהב וכאמור חוצה את נחל הערבה לגדתו המזרחית לתצפית מרשימה על ג''בל חופירה. ניתן לראות היטב את שדות מושב עין יהב והערבה הירדנית שבתצפית המוצלת, את תזוזת לוחות השבר על הסביבה. נמשיך לכביש הערבה ואגם ספיר.

 

אגם ספיר - לסיום היום, ליד המועצה האזורית ערבה תיכונה. האגם ניזון ממי תהום גבוהים טבעיים אשר נאגמו בבריכה מלאכותית. המים מליחים ואינם טובים לשתייה, הם טובים לחקלאות. סביב האגם פיתחה מועצה אזורית ערבה, פארק יפה וגדול בדשאים והרבה פינות צל נעימות לישיבה. לידיעת המטיילים במושב חצבה ובמושב עין יהב קיימים חדרי אירוח מרווחים וממוזגים לשירותכם.

 

מסלולי הטיול ניתנו באדיבות עמותת התיירות גולן. אין weekend אחראית לבטחונם של הטיילים או

לבטיחותם והטיול נעשה על אחריותם בלבד.

 

צימרים באזור

אולי תרצו ללון באזור
שבילים במדבר שבילים במדבר
חופשה אותנטית בלב המדבר חצבה 053-9384210
מתחם רוזמרין מתחם רוזמרין
בקתות עץ מאובזרות וקליניקת ספא בלב המדבר עין יהב 053-6130726
מטמון בערבה מטמון בערבה
מתחם צימרים עם שלל פעילויות לכל המשפחה עין יהב 052-8666246