טיול אופניים אל מול מעיינות המדבר

חיפוש חדש לפי אזור

סינון לפי אזור

נקה

בחר אזור

+ -
נגב
writer כתיבה וצילום: יותם יעקובסון
טיול אופניים לאוהבי האקסטרים! עונה מומלצת: סתיו, אביב וחורף.
דרגת קושי:בינוני עונה מומלצת:חורף, אביב, סתיו משך טיול:עד חצי יום
טיולים למשפחה

יציאה ממדרשת בן גוריון לכיוון מזרח - שדה צין. רכיבה מזרחה על משטח לס עד רצועת אספלט - זהו מנחת למטוסים קלים מתקופת מגוריו של בן גוריון בקיבוץ. מהקצה הדרומי של המנחת נראה שלט ירוק המודיע כי נכנסנו לשמורת מצוק הצינים, וכאן המקום להזכיר שוב שבשמורות טבע הרכיבה מותרת על דרכים מסומנות בלבד! לא נשליך אשפה בשטח וכך גם הבאים אחרינו יוכלו ליהנות משטח בתולי, מקי מאשפה ושרידי שבילים מאולתרים. נרד במעלה צין (זהירות! המעלה תלול!) ובסופו נחצה את נחל צין.

לאחר כ-200 מטרים נגיע לפיצול דרכים ובו שלט המכוון אותנו לעין עקב. נרכב לכיוון עין עקב עד לפיצול השבילים הבא. הפעם המשיך ישר, יחד עם ערוצו של נחל עקב. בהמשך דרכנו נחצה את הנחל כמה פעמים ונפגוש מיני צמחים המאפיינים את מעיינות המדבר ויתכן שאף נפגוש יעלים. נעלה בנחל עד לעין עקב - זהו אחד מהמעיינות הגדולים בנגב, יש בו בריכה גדולה ועמוקה המלאה מים במהלך כל השנה.

אין לרכב על האופניים ממגרש החניה עד למעיין אלא לקחת אותן ביד- הצמיגים משאירים סימנם בקרקע. לאחר שנצנן את גופנו ממאמץ הרכיבה, נחזור על עקבותינו לשלט המוביל אותנו לכיוון שדה בוקר. נרכב מערבה על השביל עד לסופו במפגש עם הכביש לעין עבדת. נעלה בכביש המתפתל צפונה אל המדרשה, שם מסתיים מסלולנו.

 

צימרים באזור

אולי תרצו ללון באזור
משק נוי משק נוי
פנינה בנגב לנופש מרגיע ואיכותי ניר עקיבא 053-9346183
אורליה - רומנטיקה מדברית אורליה - רומנטיקה מדברית
פנינה פסטורלית טבעית בלב הנגב חוות אורליה 053-9369690
סמבטיון מצפה רמון סמבטיון מצפה רמון
חווית אירוח מיוחדת במינה במצפה רמון! מצפה רמון 053-9428787
צימר בשיטה צימר בשיטה
חופשה מפנקת, מרגיעה ומלאת אפשרויות במצפה רמון מצפה רמון 053-7102730