טיול נעים בטבע עין פיק

חיפוש חדש לפי אזור

סינון לפי אזור

נקה

בחר אזור

+ -
רמת הגולן
writer כתיבה וצילום: יותם יעקובסון
טיול למעיין יפהפה הנחבא תחת חופת תאנים ליד הכפר הסורי הנטוש עין פיק. טיול רגלי טבעתי
דרגת קושי:קל עונה מומלצת:כל העונות משך טיול:עד חצי יום
טיולים למשפחה טיולים לילדים טיולי פריחה

כביש רמת המגשימים היא דרך סלולה ומשובשת, עבירה לכל רכב, מסתעפת צפונה כ-200 מטרים ממערב לצומת הכביש המוליך לקיבוץ מיצר (1) נוסעים בדרך כ-50 מטרים, עד לשלט העץ של קק"ל (2) המכריז: "אפיק - שביל טיול". השביל עובר בין בתי הכפר הסורי הנטוש פיק. לאחר דקה אחת של הליכה, מגיעים לרחבה מרוצפת באבן (3), שממנה נשקפים נופי הכנרת, הרי הגליל ונחל עין גב, שלמרגלותינו. מקצה הרחבה יורדות מדרגות אל מתחת לחופת תאנים מקסימה (4) החוסמת את אור השמש. למרגלות גרם המדרגות נובע מעיין צנוע. מומלץ לבלות מעט במקום היפהפה, נמשיך במורד הפלג. השביל פונה חדות ימינה וחוצה את הפלג על גשרון עץ (5) עתה נטפס במדרון שמצפון, במעלה מתון ובשביל נוח. השביל מגיע לעץ אלה אטלנטית גדול (6) שבצלו הוצב ספסל המשקיף על הנוף. אחר כך השביל מטפס מעט ומתפצל. שמאלה - השביל מוליך לקיבוץ אפיק. כדאי להמשיך עוד כמאה מטרים בשביל הזה, עד לעץ שיזף (7) שגם בצלו מוצב ספסל. מכאן כבר רואים את הכנרת ואת הגבעה שבראשה שוכנת סוסיתא.

נשוב על עקבותינו עד לנקודת פיצול השבילים ונמשיך בשביל העליון, החוזר אל רחבת התצפית, שכבר נראית מכאן היטב. אנו חולפים על פני עוד ספסל, הנח בצל קבוצה קטנה של עצי שיזף (8). מכאן נעפיל מעט שמאלה במדרגות העשויות מאדני מסילת רכבת, ונחלוף על פני השלטים המזהירים שאין לחצות את הגדר שמאלה (9) מחשש למיקוש. אל דאגה, אנו מצעד בשביל בבטחה אל רחבת התצפית (3) שבה כבר היינו קודם.

*מסלולי הטיול ניתנו באדיבות עמותת התיירות גולן. אין winhelp אחראית לבטחונם של הטיילים או לבטיחותם והטיול נעשה על אחריותם בלבד*.

צימרים באזור

אולי תרצו ללון באזור
בקתות בערפל בקתות בערפל
חופשה מהנה במגוון בקתות מאובזרות או קמפינג נמרוד 053-4291833
סוויטות אספרנסה סוויטות אספרנסה
סוויטות מרהיבות עם ג'קוזי וחצר עם בריכה מול נופי הכנרת חד נס 053-4248292
ברק בקתות נופש ברק בקתות נופש
מתחם נופש כפרי - ניתן להביא בעלי חיים רמות 053-9425804
בסו האוס - Beso House בסו האוס - Beso House
דירת נופש מדהימה עם מרפסת פרטית קדמת צבי 053-7251721