עמודי עמרם וקניון שחורת

חיפוש חדש לפי אזור

סינון לפי אזור

נקה

בחר אזור

+ -
אילת
writer כתיבה וצילום: מערכת האתר
הליכה בתוך קניון מהמם בין קירות אבן צבעוניים. במקום סלעי גרניט כהים מהעתיקים בעולם - בני 600 מליון שנה.
דרגת קושי:קל

עמודי עמרם וקניון שחורת
ראה מפה איזורית.
בציון הקילומטר ה-02, (1) פונים בכביש הערבה למערב בדרך המסומנת בפס בצבע כחול, לעבר עמודי עמרם. המרחק מהכביש הוא כ-5.7 קילומטר והדרך מסתיימת ברחבת החניה (2.) חמש דקות הליכה יביאו אותנו אל עמודי עמרם (3.) סדרה של עמודי סלע שעוצבו בקיר המערבי של מכתש עמרם, על יד זרמי מים שחרצו במצוק אבן החול הצבעונית מרזבים עמוקים שביניהם נותרו העמודים. במחצית הדרך
חזרה מגיעים עד למסעף הכביש (4.) ופונים לדרום מערב לדרך המסומנת בצבע ירוק.
דרך זו מובילה עד פתח הקניון של נחל שחורת (5.) נחנה את הרכב ונלך במסלול הירוק לכיוון מערב לפתח הקניון שגובה קירותיו מגיע לכעשרים מטר. כאן נראים סלעי גרניט כהים מהעתיקים בעולם בני כ-006 מיליון שנה.

לאחר כשעה של הליכה, משתנה הנוף הקניוני לנוף פתוח והשביל נמשך בין סלעי גיר בהירים וצעירים ואבני חול בגוונים שונים שהימצאותם באותו גובה עם סלעי יסוד,  מעידה על שבר גיאולוגי. כל אלה יוצרים נוף מרהיב. נמשיך עוד כ-001 מטר בצד ימין של הערוץ עד לחיבורו עם הסימון האדום (6) ועימו נמשיך צפונה (ימינה). לאחר עליה קצרה ותלולה נגיע לאוכף שממנו נגלית תצפית יפה לעבר בקע ערבה.
נמשיך מזרחה עם הסימון האדום עד לתצפית נוספת ומשם נרד למישור שמתחתינו, עד לחיבור עם השביל השחור (7) המוביל דרומה (ימינה) לרחבת החניה  (2.) בדרך נעבור בתוך צמחיה מדברית - שיטה סלילנית, שיטת סוכך ואם ישחק לנו המזל נראה גם צבאים. משך הסיור אל עמודי עמרם וחזרה כשלושת רבעי שעה. 

 משך הסיור בקניון שחורת כשלוש שעות.

צימרים באזור

אולי תרצו ללון באזור
בית ויליאמס בית ויליאמס
חופשה קסומה במבנה ארכיאולוגי ייחודי מול ים סוף אילת 053-9373191
אמדר וילג' אמדר וילג'
דף הבית אילת 053-2200520
וילה דנה וילה דנה
וילת נופש מרווחת עם בריכה ומרחק קצר אל כל ההנאות של אילת אילת 053-4250554
וילה בליסימו וילה בליסימו
וילת פאר בעיר הלוהטת והמיוחדת בישראל אילת 053-2486392