טיול במכתש תמנע

חיפוש חדש לפי אזור

סינון לפי אזור

נקה

בחר אזור

+ -
אילת
writer כתיבה וצילום: מערכת האתר
טיול באתרי הנוף המרהיבים של מכתש תמנע ובמכלול אתרי כריית הנחושת בעת העתיקה
דרגת קושי:קל משך טיול:עד חצי יום

מכתש תמנע הוא בקעה הסגורה משלושה עברים במצוקים שגובהם מאות מטרים. תמנע בורכה באתרי נוף מרהיבים ומכלול מרתק של אתרי כריית נחושת בעת  העתיקה. הפנייה מכביש הערבה מובילה אל השער הראשי של הכניסה לפארק . מכאן נצא אל עבר אתר המרכבות ציורי סלע חקוקים באבן החול המתארים לוחמים על מרכבות מלחמה.

 

נמשיך אל קשתות טבעיות מפותחות במצוק אבן החול המערבי של הבקעה והן תוצר של תהליכי בלייה. למרגלות הקשתות מכרה מצרי קדום הכולל פירי כרייה אנכיים וגלריות אופקיות. המסלול מוביל אותנו אל הפטריה. הפטריה - מאבן חול אדומה מעוצבת להפליא על ידי המים והרוח וניצבת בעמק קטן בבקעה. בקרקעית העמק שרידי תנורים קדומים להתכת נחושת מהתקופה המצרית. עמודי שלמה הם עמודי אבן חול הבולטים בחזית מצוק זקוף בקצה הדרומי - מערבי של הר תמנע. עיצובם של העמודים נעשה על ידי המים אשר במשך שנים חרצו במצוק בקיעים עמוקים וביניהם ניצבים עמודי הענק. למרגלות עמודי שלמה יש שרידי מקדש שהקימו כורי הנחושת המצריים לאלת המכרות של מצרים-חתחור. מעל למקדש תחריט סלע מצרי - חרפושית ובה מתואר רעמסס השלישי המגיש מנחה לאלה חתחור.

 

שייט באגם שבמרכז הפארק, "נחושתמנע" - הדגמת הפקת נחושת, אוהל בדואי ורכיבה על גמלים, מוסיקה בעמודי שלמה, מילוי בקבוקי זכוכית בחול צבעוני, הטבעת מטבעה שלמה כתב חידה ועוד.

צימרים באזור

אולי תרצו ללון באזור
דופלקס עם בריכה דופלקס עם בריכה
וילה מושקעת במיוחד לזוגות ולמשפחות עם בריכה פרטית בעיר אילת אילת 053-4250705
YantoRia וילת הקיסר YantoRia וילת הקיסר
וילת נופש מפוארת לאירוח משפחות בלבד! אילת 053-4250490
גפן רויאל פארק גפן רויאל פארק
דירת אירוח מרווחת ומעוצבת עם מרפסת, בריכה במתחם ועוד אילת 053-3934163
שלהבת לב אילת שלהבת לב אילת
דירת נופש קסומה באווירה חמה אילת 053-7429196