דרך החי והצומח טיול ברכב פרטי באזור מישור החוף

צימרים במכמורת צימרים בבנימינה צימרים בעין הוד צימרים רומנטיים וילות נופש צימרים בחוף דור צימרים עם בריכה

דרך החי והצומח

דרך החי והצומח

יישוב אחר - מישור החוף

טיולים למשפחה

טיולים לילדים

נגיש לעגלות ילדים/ נכים

טיול עד 3 שעות

דרגת קושי - קל

טיול ברכב פרטי

האופי החקלאי של האזור שבו נטייל משמש כר נוח לגידול צמחים ובעלי חיים. מלבד הערך הכלכלי הנובע ממכירתם, נוסף גם הערך התיירותי והחווייתי. המגדלים מציעים לנו לבקר ולצפות בדרכי הגידול של החי והצומח.

שלח לחבר   13/12/2011     

המסלול

נוכל לבחור באחד משני המסלולים להתחלת טיולנו, או מכביש מס. 42, לצומת בית עובד, ולחוות "שפע-בטבע", שם נצא לטייל על גבי חמורים ונתארח באוהל הבדואים לפיתה עם לבנה וחומוס, ולתה צמחים. או במסלול השני מכיוון צומת לטרון נעלה על כביש מס. 424, ניסע לפארק השעשועים "מרכבות לטרון" - שבעמק איילון.

נעצור בכניסה לכפר בן-נן במסעדה "בראשית ברא", משם נמשיך לפארק הדיג "פיש פאן" - שבמשמר איילון. וכשנסיים לדוג נמשיך לכביש מס. 40 ולחוות התוכים "קן התוכי" - ליד קיבוץ נען. בחווה מגוון עצום של תוכים וציפורים אקזוטיות.

היעד הבא, "משק הדבורים" של משפ' לין, בכפר ביל"ו. נלמד על הדבורים ונרכוש מיטב התוצרת (הביקור בתיאום מראש בלבד). ומהדבש המתוק, נמשיך למושב בית אלעזרי לביקור במשתלת "רגב" המתמחה בגידול קקטוסים. במקום למעלה מ 500-,4 מיני שרכים, או נעדיף את משתלת
גבעת ברנר - המרכז לגינון ונוי.

לגיוון האווירה, ניתן לבקר באתר השעשועים "בית חלומותיי" שבגבעת ברנר. בהמשך דרכנו, ניתן לעצור באנדרטת הצנחנים, ולצאת לטייל במסלול טבעתי העולה על רכס הכורכר לגבעות מרי שהתברכו בעצי זית ומערות יפות, ומשם לצפות על נחל שורק.

נסיים את טיולנו באחת ממסעדות גדרה. ניתן להמשיך לקדרון, לדבוריה 778, לחוות הבופאלו לגבינות בבצרון או לאתרי ביקור נוספים באזור והם: בית הדבש - בית מרדכי, פינת החי - בחפץ חיים, פארק הקופים - בבן שמן, פארק הדייג - בטל שחר או בשמורה הלאומית נאות קדומים (ליד מודיעין).

 

מסלולי טיולים נוספים