דרך הבשור לאתר כלקוליתי

חיפוש חדש לפי אזור

סינון לפי אזור

נקה

בחר אזור

+ -
נגב
writer כתיבה וצילום: מערכת האתר
נציע לכם הפעם מסלול טיול בדרום, בחלקו הצפוני של נחל הבשור, שאפשר לבצע ברכב הפרטי. זהו טיול שמתאים מאוד גם לבני גיל הזהב ובעיקר למי שההליכה קשה לו. המסלול מתחיל בנסיעה מדרך הבשור בנגב ומתמשך לאורך מסע במנהרת הזמן – מאתר שבו שרידי התקופה הכלקוליתית מלפני כ-5,500 שנה ועד למאגרי מים של ימינו.
עונה מומלצת:כל העונות משך טיול:עד חצי יום
טיולים למשפחה טיולים לילדים

נציע לכם הפעם מסלול טיול בדרום, בחלקו הצפוני של נחל הבשור, שאפשר לבצע ברכב הפרטי. זהו טיול שמתאים מאוד גם לבני גיל הזהב ובעיקר למי שההליכה קשה לו.

 

המסלול מתחיל בנסיעה מדרך הבשור בנגב ומתמשך לאורך מסע במנהרת הזמן – מאתר שבו שרידי התקופה הכלקוליתית מלפני כ-5,500 שנה ועד למאגרי מים של ימינו.

 

סעו לכביש 241 שמוביל מבאר שבע לאופקים. ממערב לצומת "פארק אשכול" ולגשר התלוי על נחל הבשור – פנו בכניסה שמסומנת בצבע ירוק.

 

לאחר נסיעה של כמאתיים מטרים הדרך חוצה את התוואי של מסילת הרכבת שהבריטים הקימו בתקופת מלחת העולם ה-i. כאן תוכלו לרדת מהרכב, לחלץ קצת עצמות וליהנות מגבעות הלס. בהמשך הדרך תמצאו סימון שמכוון את המטיילים לאתר הכלקוליתי. בארץ ישראל החלה התקופה הכלקוליתית עם פלישתם של מספר שבטים שהביאו כנראה לארץ את הידע בהפקה ובניצול של משאב שהיה חדש באותה תקופה – הנחושת. חשוב לציין שיחסית לאזור כולו, נחל הבשור הוא עשיר בצמחיה ובמים, ולכן ההתיישבות של בני אדם במקום לא פסקה מאז ימי האדם הקדמון.

צימרים באזור

אולי תרצו ללון באזור
חאן חי נגב חאן חי נגב
לצאת להרפתקה מדברית ייחודית למשפחות, זוגות וקבוצות בחאן אקולוגי בנגב רביבים 053-9426341
וילה בוגונביליה וילה בוגונביליה
וילת נופש לאירוח עד 20 איש עם בריכת שחייה וחצר מטופחת אשלים 053-9419504
צימבר צימבר
נופש לזוגות ומשפחות באווירה אתנית קסומה אשלים 053-8095013
וילה קדם וילה קדם
וילה מפוארת מול נוף מדברי מצפה רמון 053-9415313