דרך הבשור לאתר כלקוליתי טיול ברכב פרטי באזור נגב

צימרים בחצבה צימרים בשדה בוקר צימרים במצפה רמון קמפינג בדרום צימרים בערד צימרים בעין יהב צימרים בנאות הכיכר

דרך הבשור לאתר כלקוליתי

דרך הבשור לאתר כלקוליתי

צאלים - נגב

טיולים למשפחה

טיולים לילדים

טיול עד 3 שעות

דרגת קושי - קל

טיול ברכב פרטי

נציע לכם הפעם מסלול טיול בדרום, בחלקו הצפוני של נחל הבשור, שאפשר לבצע ברכב הפרטי. זהו טיול שמתאים מאוד גם לבני גיל הזהב ובעיקר למי שההליכה קשה לו. המסלול מתחיל בנסיעה מדרך הבשור בנגב ומתמשך לאורך מסע במנהרת הזמן – מאתר שבו שרידי התקופה הכלקוליתית מלפני כ-5,500 שנה ועד למאגרי מים של ימינו.

שלח לחבר   16/01/2013     

מסלולי טיול בדרום לגיל הזהב

נציע לכם הפעם מסלול טיול בדרום, בחלקו הצפוני של נחל הבשור, שאפשר לבצע ברכב הפרטי. זהו טיול שמתאים מאוד גם לבני גיל הזהב ובעיקר למי שההליכה קשה לו.

המסלול מתחיל בנסיעה מדרך הבשור בנגב ומתמשך לאורך מסע במנהרת הזמן – מאתר שבו שרידי התקופה הכלקוליתית מלפני כ-5,500 שנה ועד למאגרי מים של ימינו.

סעו לכביש 241 שמוביל מבאר שבע לאופקים. ממערב לצומת "פארק אשכול" ולגשר התלוי על נחל הבשור – פנו בכניסה שמסומנת בצבע ירוק.

לאחר נסיעה של כמאתיים מטרים הדרך חוצה את התוואי של מסילת הרכבת שהבריטים הקימו בתקופת מלחת העולם ה-i. כאן תוכלו לרדת מהרכב, לחלץ קצת עצמות וליהנות מגבעות הלס. בהמשך הדרך תמצאו סימון שמכוון את המטיילים לאתר הכלקוליתי. בארץ ישראל החלה התקופה הכלקוליתית עם פלישתם של מספר שבטים שהביאו כנראה לארץ את הידע בהפקה ובניצול של משאב שהיה חדש באותה תקופה – הנחושת. חשוב לציין שיחסית לאזור כולו, נחל הבשור הוא עשיר בצמחיה ובמים, ולכן ההתיישבות של בני אדם במקום לא פסקה מאז ימי האדם הקדמון.

מסלולי טיולים נוספים