נחל קטלב טיולים רגליים באזור ירושלים והסביבה

צימרים בנס הרים צימרים בירושלים צימרים בשורש צימרים בתרום צימרים בבית מאיר צימרים בעין כרם צימרים במזכרת בתיה

נחל קטלב

נחל קטלב

נס הרים - ירושלים והסביבה

טיולים למשפחה

טיולים לילדים

מסלול מעגלי

טיול עד 3 שעות

דרגת קושי - קל

טיולים רגליים

הגרסה המקוצרת של מסלול נחל קטלב מהווה בריחה קטנה מטרדות היומיום, אל עבר מחוזות פסטורליים ונופים שעושים טוב על הנשמה

שלח לחבר   18/11/2018     

נחל קטלב הגעה:

נקודת ההתחלה תהיה בחניון נס הרים, מזרחית לבית שמש (הגעה מכביש מספר 3866). החניון שוכן כמה מאות מטרים צפונית-מערבית לצומת נס הרים.

 נחל קטלב(צלם: איל שפירא)

הטיול הקטן והצנוע הזה יספק לכם שעה, שעה וחצי או שעתיים של כיף בטבע. בלי יותר מדי דרמות או אתגרים – פשוט שיטוט בלב החורש, עם נופים יפים ושלווה נעימה שעושה טוב על הנשמה. תחילת (וסיום) המסלול היא בתחנת המידע של חניון נס הרים, בלב שמורת נחל שורק. כאן גם תוכלו  להצטייד ברעיונות נוספים באשר לטיול באזור. יש פה לא מעט דפדפות עם מידע רב ומפות, מהסוג שעושה חשק לתכנן גם את הטיול של השבוע הבא.

בכל מקרה, היום אנחנו בעניין של טיול קטן – הגרסה המקוצרת של מסלול נחל קטלב (הגרסה המלאה מציעה נופים מגוונים למדי, אך היא גם ארוכה ואתגרית יותר). זוהי, אם תרצו, דוגמית מרוכזת. כך או אחרת, למרות שמדובר במסלול מעגלי וקצר, שימו לב היטב לסימוני השבילים, כדי לא לתעות בדרך ולהגיע מבלי להתכוון לכך אל מסלולים ארוכים יותר.

לאחר שקמים מהצימר במרכז, מחנים את הרכב, שותים קפה טוב בבית הקפה השוכן כאן, ומתחילים ללכת. מאזור החנייה צועדים כמה עשרות מטרים לכיוון דרום-מזרח, לצד כביש מספר 3866 שעמו הגעתם לכאן. לאחר מכן, פנו צפונית-מזרחית ופסעו מתחת לקו מתח גבוה. כדי לוודא שאתם על הדרך הנכונה, שימו לב לשלט המכריז "נחל קטלב – מעגלי". כעת שימו לב היטב לסימון, וכעבור כ-50 מטרים מיצאו את הסימון האדום. הוא ייקח אתכם ימינה, מהשביל הרחב לעבר שביל צר הרבה יותר, וגם יפה הרבה יותר.

נחל קטלב(צלם: איל שפירא)

 

השביל הזה עונה לשם "שביל שוסטר", והוא מציע הליכה כיפית לצד עצי חורש ארצישראלי כדוגמת אלונים ואלות. פה ושם העצים יוצרים "חלונות" שמהם ניבטים נופים רחוקים יותר, אל עבר הוואדיות והמדרונות המאפיינים את השמורה כולה.

הדרך עצמה שזורה בסלעים בכל מיני גדלים, צורות וגוונים – מעין פיסול מן הטבע השזור בשביל שלכם. כ-1.5 ק"מ מתחילת הטיול, פוגשים בפיצול שבילים. זה הזמן להיפרד מהשביל האדום לטובת השביל השחור. הוא יוריד אתכם אט-אט אל עבר ואדי. זהו לא

מסלולי טיולים נוספים