שמורת פורה טיולים רגליים באזור נגב

צימרים בשדה בוקר מלונות בוטיק צימרים בתלמי בילו צימרים בעין הבשור צימרים במשאבי שדה וילות נופש צימרים רומנטיים

שמורת פורה

שמורת פורה

גת - נגב

טיולים למשפחה

טיולים לילדים

מסלול מעגלי

טיולי פריחה

טיול עד 3 שעות

דרגת קושי - קל

טיולים רגליים

לא רק לחובבי בוטניקה: שמורת פורה מציעה פריחות אביביות עשירות, וגם הליכה נינוחה ומפגש מפתיע עם שרידי גשר טורקי נושן

שלח לחבר   15/11/2015      מאת: איל שפירא

שמורת פורה הערות:

העונה המומלצת ביותר לטיול כאן היא האביב, בעת שהמוני פריחות צובעות את הגבעות. עם זאת, גם בחורף יפה ונעים פה. מפת סימון שבילים: מספר 13 – נגב מערבי

לא רק לחובבי בוטניקה: שמורת פורה מציעה פריחות אביביות עשירות, וגם הליכה נינוחה ומפגש מפתיע עם שרידי גשר טורקי נושן

 שמורת פורה

שמורת פורה הגעה:

מכביש מס'''' 40, בקטע שבין קרית גת לבאר שבע, ישנו שלט קטן המסמן לפנות מערבה (ימינה) אל שמורת פורה. שימו לב היטב לפנייה, וסעו לאט, כדי שלא לפספס. המלצה שלנו: כ-15 ק"מ דרומית לצומת פלוגות, החלו להאט ולחפש אותו היטב, בין אבני הק"מ 215-216. לאחר שפונים, מגיעים מיד לחניון קטן. זוהי נקודת ההתחלה והסיום.

 

אם אמצע אפריל כבר הגיע, מוטב לכם לזנוח את התוכניות לטייל פה, ופשוט לחזור בשנה הבאה.איפוק הוא שם המשחק, כי לשמורת פורה מגיעים בעיקר בזכות הפריחות הצובעות את הגבעות במרבדים שלוכדים את העין ואינם מרפים. בקיצור, סוף פברואר וחודש מרץ הם המתאימים ביותר לשוטט פה, בשמורה הלא גדולה הזאת, החבויה היטב בינות למרחבי צפון הנגב.

לא מעט שבילים עושים את דרכם בשמורה, והפעם נלך על אחד הקצרים והיפים שבהם – הוא יציג לכם את כל הטוב שיש לשמורה להציע, בצורה תמציתית ומרוכזת למדי, המתאימה לטיול עם ילדים קטנים. כאמור, אם הגעתם בתחילת האביב, תגלו פה ים של נוריות, כלניות, פרגים, דבורניות (מין של סחלבים) וגם שילוב של צמחים חובבי מדבר המתגוררים בצוותא עם צמחייה ים תיכונית קלאסית. זאת, בשל העובדה ששמורת פורה מצויה בין שני האזורים הגיאוגרפיים הללו – חגיגה לחובבי בוטניקה.

לאחר שמחנים את הרכב, צועדים כ-50 מטרים מערבה ומטפסים על הגבעה הקרובה ביותר אליכם, תוך מעקב אחר סימון השבילים השחור. נכון, במקביל לכם עוברת דרך רחבה וקלה יותר, אבל הדרך שלכם הרבה יותר יפה ומפותלת – כמו ששביל טיול צריך להיות. כמו כן, על השביל שבגבעה הזו ישנם פחות מטיילים. אנשים, כך מסתבר, מעדיפים לעיתים את הדרך המהירה והקלה יותר, גם בטבע.

שמורת פורה

 

עוד 10-15 דקות של הליכה, ואם החורף שעבר היה גשום, תבחינו באגם המופיע מדרום-מערב לכם. בדרך חזרה לרכב, תוכלו לדלג אליו. זהו אגמון עונתי, שנעלם לקראת הקיץ.

השביל יוריד אתכם בצדה השני של הגבעה, וכעת אתם צועדים בערוץ הרחב (והיבש) של נחל פורה. לגדותיו ישנן חורשות מזמינות שכיף להתחבא בהן, ובכלל – זהו חבל ארץ שילדים יאהבו להתרוצץ בו. תוכלו לפ

מסלולי טיולים נוספים