עין עבדת טיולים רגליים באזור נגב

צימרים עם בריכה צימרים במשאבי שדה צימרים בעין הבשור צימרים בעזוז וילות נופש צימרים יוקרתיים צימרים בשדה בוקר

עין עבדת

עין עבדת

תלמי בילו - נגב

טיולי מים

טיולים למשפחה

טיולים לילדים

טיול רומנטי

טיול עד 3 שעות

דרגת קושי - קל

טיולים רגליים

שמורת עין עבדת מציעה למטיילים טיול בתוך גלויה או ציור נוף קלאסי, שבו מתמזגים מים בכחול עמוק, מדבר בצהוב ובלבן, וגם כתמי צבעי ירוקים המעטרים את הכל

שלח לחבר   21/10/2013     

הערות שמורת עין עבדת:

הכניסה למים אסורה, בשל סכנת פגיעה באיזון האקולוגי העדין. אם יש לכם רכב איסוף, ישנה אפשרות להאריך את המסלול. הכניסה לגן הלאומי בתשלום. שעות פתיחה: מדי יום מ-8:00 עד 17:00 (בחורף עד 16:00). בימים חמים, כדאי לערוך את המסלול מוקדם בבוקר. שימו לב: בחלק ממסלול הטיול בגרסתו המלאה, ההליכה היא חד סטרית בלבד (מצפון לדרום). מפת סימון שבילים: מס'''' 15 – נגב תיכון.

 עין עבדת צלם:איל שפירא

שמורת עין עבדת מציעה למטיילים טיול בתוך גלויה או ציור נוף קלאסי, שבו מתמזגים מים בכחול עמוק, מדבר בצהוב ובלבן, וגם כתמי צבעי ירוקים המעטרים את הכל

שמורת עין עבדת הגעה:

מכביש מס'''' 40 (באר שבע - מצפה רמון) פונים מזרחה לכניסה התחתונה לעין עבדת, לא הרחק מאחזות הקבר של בן גוריון (יש שילוט בולט מהכביש הראשי). עבור המסלול הקצר – זוהי נקודת ההתחלה והסיום של המסלול. מי שרוצה לערוך את המסלול הארוך, יקפיץ רכב סיום דרומה מכאן: ממשיכים על כביש 40, עד לאבן הק"מ ה-123, וממנה לפי השילוט.

 

מצד אחד, טיול מים בלב המדבר הוא מתכון לטיול מנצח. מצד שני, למים הנובעים בעין עבדת אסור להיכנס, כדי לא לפגוע במרקם החיים העדין המצוי במרחב השמור הזה. מתסכל? לא ממש, כי הנוף הקסום מפצה על הכל (מי שרוצה לטבול, ימשיך לאחר הטיול הזה לעין עקב הסמוך).

עין עבדת הוא שמו של מעיין הנובע באזור נחל צין הענקי, כאשר אתם פוגשים אותו במקום שבו הוא יצר במהלך הדורות קניון עמוק ומרשים, שסלעי קירטון בוהקים ובהירים מהווים בו ניגוד בולט למים הכהים ולצמחייה הירוקה. יפה פה במובן העמוק של המילה - שווה לעצור מדי פעם בפעם את ההליכה, לא לומר מילה, ורק להתבונן ארוכות.

המעיין הזה טומן בחובו גם גבים ובריכות מים המעטרים את האזור, וגם מפל צר וגבוה – עוד נגיע אליו. והחשוב מכל: המעיין הוא מקור החיים עבור שפע של בעלי חיים המתגוררים פה, רבים מהם יעלים. זו הסיבה שישנה כאן הקפדה רבה על שעות הכניסה.

עין עבדת צלם:איל שפירא

 

לאחר שמחנים את הרכב בחניון המוסדר, שדרך צרה ויפה מובילה אליו, מתחילים לצעוד באמצעות המפה ודפדפת המידע שמקבלים בכניסה. כבר בתחילת ההליכה, כאשר מצוקי ענק עוטפים אתכם מימין ומשמאל, לא תוכלו להתעלם מסלעי ענק המטולים לצדי השביל, כאילו הושלכו שם רק

מסלולי טיולים נוספים