שמורת בארי - מרבדים במדבר באזור נגב

צימרים בעין הבשור צימרים במשאבי שדה מלונות בוטיק צימרים בתלמי בילו צימרים למשפחות וילות נופש צימרים במצפה רמון

שמורת בארי - מרבדים במדבר

שמורת בארי - מרבדים במדבר

יישוב אחר - נגב

הסיור מתאים לכל הגילאים, משך כל עונות השנה. אין צורך ברכב שטח. משך הסיור משעתיים ועד חצי יום.

שלח לחבר   01/01/0001     

מה במסלול: שיטוט מהנה בבתרונות לס, העפלה אל גבעות כורכר, לאורך כל המסלול הכרות עם מסלע מגוון ויחודי, מפגש עם עולם חי עשיר, ובעונה - מרבדי פריחה נדירה בשלל צבעי הקשת.

איך מגיעים: מצומת סעד נפנה דרומה לכוון צומת מגן. בצומת הכניסה לבארי נפנה מערבה וכמעט מיד לאחר הפניה נראה סימון שבילים ירוק, המתאים לכל סוגי הרכב שיובילנו לשער הכניסה לשמורה. השמורה
פתוחה ללא תשלום.

סיורנו יתחיל בירידה בשביל המסומן שחור, היורד מערבה אל תוך הבתרונות. כבר בתחילת המסלול נראה כי המקום שונה ממקומות רבים אחרים שהכרנו, והוא מבותר ופראי יותר. גם אם לא נהיה שם לבדנו, הרי נחוש כאילו רק אנו לבדנו בתוך השמורה.
בתחילה יקדמו את פנינו צמחי רותם, עליהם הגלדניים של החצבים וקינים רבים של נמלת הקציר.
ככל שנעמיק לכת בתוך השמורה - עדין בשביל השחור, נפגוש עוד מינים רבים של צמחיה הגדלה במקום זה, בעיקר בעונת האביב. נגיע למפגש עם שביל המסומן ירוק. נפנה איתו לכוון צפון ונגיע לאזור
גבעות הכורכר של השמורה. השיטוט בין גבעות הכורכר הינו חוויה מיוחדת. ריח עז של צמחי קורנית מקורקפת, הגדלים רק באזור רכסי הכורכר, מחילות של דרבנים ואפילו שכונה של שרקרקים שבחרו לקנן כאן במצוקי הכורכר בשמורה. בעונת האביב השמורה עטורה מרבדים עזי צבע, משטחים של כלניות מנוקדים בדבורניות, יחד עם פרחי העירית הגדולה, שלח הערבות, חרדל, חרדלית, צנון בר, קחוון הנגב ואפילו צמח טורף - לופית מצוייה. פירוט הצמחייה בשמורה תמצאו הדף למטייל המחולק חינם בשער השמורה. בל נשכח כמובן את מגוון בעלי החיים שאנו עשויים לפגוש: החל בנמלי הקציר, הבונות את קיניהן הענקיים באדמת הלס, המשך בחרדונים כחולי הראש המשתזפים בשמש, דרבנים , צבים ואפילו צבאים.
על מנת לשוב אל רכבנו במסלול מעגלי, נזהה ממזרח לנו את שער השמורה ונחצה את השטח לכוון זה. כמובן שלאורך כל טיולנו נזכור שאנו מטיילים בשמורת טבע וננהג בה בהתאם לכללים.

לאחר שיטוט מהנה בתוך השמורה, נשים פעמינו אל קבוץ בארי, ובתיאום מראש נבקר במוזיאון המיוחד שהקימו חברי הקבוץ, המשמר ריח של ימים רחוקים. נסיים יום מהנה זה בלינה באורחן קבוץ כיסופים, ושם לעת ערב נתכנן את יום הטיול הבא שלנו בחבל הבשור.

מסלולי טיולים נוספים