אמץ לך חבר, או סוס

רכיבה על סוסים מתאימה כמעט לכל אחד מאיתנו, גדולים וקטנים. אך אל דאגה-אין צורך בניסיון קודם ואפילו ניתן לבחור את גודל הסוס ואת המסלול בו נרצה לרכב. הצטיידו מראש בבגדים נוחים ואולי אפילו בבגדי החלפה.

writer
עידית אייל תאריך פרסום: 26/01/2020

מי שמחפש לנצל את האוויר הצלול של החורף ולטייל בחג החנוכה, אך מבלי ללכלך את הנעליים בבוץ של אחרי הגשמים, עשוי למצוא את הפתרון בטיולי סוסים, ולהרוויח גם חוויה ייחודית ומקסימה. חוות הסוסים פרוסות בכל רחבי הארץ, ומציעות שלל חוויות לזוגות, משפחות וקבוצות, החל מטיולים מעגליים קצרים כבני שעה, וכלה בימי כיף מלאים בסגנון "המערב הפרוע" הכוללים טיולי רכיבה, משחקי חבל, פעילויות עם עדרי בקר ועוד.

ליטוף אנושי

כל אחד יכול
עבור חוויה קלילה של טיול קצר אין שום צורך בניסיון קודם ברכיבה או היכרות עם התחום. במידה ומעוניינים בטיולים ממושכים ומאתגרים יותר, בהם יש גם שליטה גבוהה יותר על הסוס ומסלולו, דורשות מרבית החוות ניסיון קודם ברכיבה. בכל מקרה, כל הטיולים מונחים על ידי רוכבים מקצועיים מטעם החוות, אשר יסייעו לכל רוכב בכל רמה ליהנות מן הרכיבה ולשלוט בסוס בהתאם ליכולותיו ולנסיונו.

היי דרומה

בקיבוץ בית ניר הממוקם בסמוך לקרית גת נמצאת חוות בית ניר, המציעה טיולים וימי כיף. הקצרים שבהם נמשכים כשעה והארוכים מספר שעות. הטיולים מתקיימים בפארק בריטניה המוריק שבשפלת יהודה, פארק רחב ידיים המהווה את אחת הריאות הירוקות החשובות במדינת ישראל.
לפני או אחרי טיול הסוסים מומלץ לנצל את שהותכם בסביבה, ולקפוץ לגן הלאומי בית גוברין, שבו נחצבו בתופעת טבע גיאולוגית מערות מרשימות ורחבות ידיים. שימו לב, הכניסה בתשלום.

 

רק שנינו והים

 "חוות הקקטוס" במכמורת מציעה מגוון חבילות טיולים המשלבות אטרקציות ופינוקים נוספים. טיול הדגל של החווה הוא הטיול הזוגי הרומנטי, בו זוכה הזוג לטייל על הסוסים לאורך מצוקי החוף ואף על חוף הים עצמו. הטיול כולל גם עצירה לסעודה קלה רומנטית של גבינות ויין. החווה מציעה לשלב בחבילה גם עיסוי זוגי מפנק, ויש סבירות גבוהה שהשרירים שלכם יזדקקו לו לאחר הרכיבה.

כנרת שלי

למרות משבר המים, הכנרת נותרה איזור יפיפה הטומן בחובו שפע של מסלולי טיולים, אטרקציות וצימרים. אחת מהתצפיות היפות על הכנרת הינה מדרום רמת הגולן, בעיקר בשעת השקיעה, אז משרטטת השמש את הרי הגליל התחתון בשחור ומשתקפת במים. מחזה כזה מחכה לכם בטיולי הסוסים של חוות "עמק הבוקרים" אשר בדרום רמת הגולן, בדרך ליישוב בני יהודה.
ישנה סבירות גבוהה שתגלו לאחר הטיול שהבטן שלכם מקרקרת. למרבה המזל, ניתן למצוא באזור שפע של מסעדות טובות בהם תוכלו להתפנק בארוחה טובה

כמה טיפים לקינוח

- בחלק מן החוות יש הגבלות גיל ומשקל. מומלץ לבדוק מראש מול החווה שבה רוצים לבקר, ולוודא שתנאיה מתאימים לקבוצה המבקרת.
- במרבית החוות ניתן לקבוע טיול "מעכשיו לעכשיו", ולכן ניתן לשלב טיול סוסים באופן ספונטני גם באמצע חופשה בצימר או טיול גדול אחר.
- למרות שבזמן הרכיבה לרוב אין תחושת מאמץ, שרירי היציבה בגוף מאד מתאמצים במהלך הרכיבה, ולכן תופעה נפוצה היא שרירים תפוסים לאחר מכן. משום כך מומלץ לא לקבוע מסלולי הליכה מאומצים לאחר הרכיבה, להכין ילדים מראש למצב זה, ואם מתאפשר – לשלב את הטיול בעיסוי מפנק.
- בזמן העליה על הסוס יש צורך לבצע פיסוק רחב מאד. לכן מומלץ להגיע אל הרכיבה עם מכנסיים נוחים וגמישים יחסית.
- הסוסים נותנים ריחם ואף משאירים שערות על הבגדים שאיתם אתם רוכבים, ולכן מומלץ לא להגיע אל הטיול במיטב מחלצותיכם. בכל מקרה, אם אתם זקוקים לבגדים נקיים לשלב מאוחר יותר בטיול, יש לקחת זאת בחשבון.
וכעת כל שנותר לכם הוא לרכב אל עבר השקיעה... תהנו.

אולי יעניין אתכם גם

מדורים