קבלת שבת מוזיקלית

הגן הבוטני בירושלים מזמין לסדרת קבלות שבת מוזיקליות בינות לתפאורה הצמחית והעשירה שהוא מספק. אם כן, קבלו עוד הצעה לבילוי זוגי או משפחתי רגוע לקראת סופי השבוע האחרונים של החופש הגדול

writer
יפעה מבטח| צילום:עופר אידלשיין תאריך פרסום: 18/08/2010

על הגן הבוטאני
כבר עשרות שנים מתופעל גן בוטאני בחסות האוניברסיטה העברית במתכונות ובאכסניות שונות ברחבי העיר, אולם אין ספק כי גלגולו הנוכחי הוא יפה והמרשים מכולם. 
מיקומו המרכזי בסמוך לשדרת המוזיאונים, לכנסת ישראל נותן לו מקום כבוד בין האטרקציות המעניינות ביותר בעיר ירושלים אולם, עם צער מסוים לא מן המתויירות ביותר. למעלה מ10,000 צמחים שונים מכל רחבי העולם מגודלים על שטח עצום המחולק על -פי היבשות השונות מהן הגיעו הצמחים. תמצאו פה את חלקת אירופה (שלפעמים אפילו מקבלת שלג לשמחתה בתקופות החורף), חלקת אוסטרליה, מזרח אסיה וכמובן שטח נרחב המוקדש לצומח של אגן הים התיכון. בנוסף ליבשות אלו ונוספות בגן הבוטני חממה ייחודית לצמחים טרופיים, ביניהם גם צמחים טורפים. על אף היותו גן אוניברסיטאי שעריו ממש אינם נעולים בפני הציבור אלא להיפך. הגן עשיר בפעילויות פתוחות לציבור בין אם סיורים בנושאים מקצועיים ובין אם באספקת תפאורה מתאימה לשלל אירועים מגוונים.

ערב יום שישי

בקיץ הזה החליט הגן הבוטני לשתף פעולה עם יוצרים מרכזיים במוסיקה הישראלית. העיתוי שנבחר להופעות הוא אחרי הצהריים ביום השישי, החל מהשעה 16:00, כאשר גם העובדים מבינינו יכולים להתפנות מעט מעבודתם ולהתמכר לאווירה האינטימית והרוגעת בדשא של הגן הבוטני.
האווירה מקושטת בנופי החלקות השונות מכל רחבי העולם הנשקפים לנגד עינכם, האגם המלאכותי שבו שטים ברבורים שחורים ולבנים ונוף הרי ירושלים כמובן. המוזיקה מבטיחה להיות מותאמת לאווירה הטבעית ולא להחריש אוזניים יותר מידי (למרות שרוקנ'רול יהיה גם יהיה).  במהלך הפסטיבל אף הבטיח כל אחד מהאמנים להקדיש שיר מיוחד לטבע ולצומח.  טיפ אחד קטן - מומלץ להצטייד בכובע וקרם הגנה שכן שמש אוגוסט בשעות אלו, גם כאשר יושבים בצל, ואפילו עם הרוח הירושלמית, איננה רחמנית במיוחד.

ההופעות שבתפריט

למעשה נשארו עוד שתי הופעות עד לתום הפרוייקט ולמזלכם הרב אלו הן שתי הופעות איכותיות לעילא ולעילא. הראשונה שבהן,  של להקת "הברירה הטבעית" תתקיים ביום שישי הקרוב ה 20.8.
הלהקה הידועה בהנהגתו של שלמה בר, יוצאת עכשיו לסיבוב הופעות בעקבות האלבום החדש שלה "בסוד תפילת ערער", שיצא לאחרונה, ובו שירי משוררים ופיוטים. הטקסטים הם, בין השאר,  של נתן אלתרמן, לאה גולדברג, שלמה אבן גבירול ועוד. חלק מהשירים במופע יהיו גרסאות כיסוי מעניינות בגוון אתני לשירהם המולחנים המוכרים של המשוררים הללו, לצידם יושמעו גם שירים חדשים ומקוריים של הברירה הטבעית.
ההופעה השניה היא של אחת מאגדות הרוק הישרלאיות – דני סנדרסון . הזמר שהוא לא פחות סנדאפיסט ממה שהוא יוצר מוכשר וגיטריסט בחסד, יופיע שבוע לאחר מכן ב 27.8. במופע החדש מבצע סנדרסון את להיטיו מקריירת הסולו הענפה, לצד מיטב להיטים מכל התקופות והלהקות שהפכו לקאלט במוסיקה הישראלית: "הגלשן שלי", "זה הכל בשבילך",  "הלא נודע",  "רוני", "יו יה" ועוד ועוד. כמו גם שירים מהאלבום החדש. בין לבין שירי האגדה הללו מובטחים קטעי קישור מתובלים בהומור הסנדרסוני שיעלה חיוך קיצי נינוח על פניכם.

הוציאו עט ורישמו הפרטים

הגעה לגן - הכניסה לגן היא משכונת ניות-רחוב בורלא 1, או מתחנת הדלק ניות אשר ברחוב הרצוג.
מחירים- מלא - 105 ₪, תושב ירושלים – 95 ₪. מוזל לועדים, סטודנטים, חיילים, גימלאים - 85 ₪, הכניסה לילדים עד גיל 5 חינם. ילדים עד גיל 12 במחיר של 50 ש"ח בלבד. למנויי הגן הנחות מיוחדות.
להזמנת כרטיסים -  "פשבר" - 02-6480050  למידע נוסף על הגן הבוטני - http://www.botanic.co.il/

 

 
 
 

 

אולי יעניין אתכם גם

מדורים