קיץ תנכ"י : פארק נאות קדומים

פחות מחצי שעה נסיעה מתל אביב ותגיעו אל מקום קסום המציע חוויה תנכי"ת רב חושית. בלב הטבע הפראי, קבלו טעימה המשלבת תרבות, ריחות, טעמים והיסטוריה יהודית עתיקה.

writer
דנה נמדר תאריך פרסום: 30/06/2014

על שטח עצום המשתרע על פני 2,500 דונם באזור יער בן שמן, ממוקם לו הפארק שמציע חתיכת היסטוריה. פארק מטופח ששוחזר בקפידה ומציע שטחים חקלאיים עם סיפורים מרתקים, כרמים פרוסים במדרון, בריכת מים ושמורה תנכי"ת משולבת בריח ישראלי מוכר. חזרה אל ימי קדם התנכי"ם והאהובים עם קריצה אל הנוחות של המאה העשרים ואחת.

נוף בראשית מכל עבר (צילום יח"צ)

מה יש לפארק נאות קדומים להציע?

חוויה רב חושית, כמו  תמונות נוף המספרות את הסיפור ונותנות לנו לחוש את הדברים כפי שקרו בחיי קדם של הארץ הקדומה. הסיור בפארק עובר תחנות רבות, הנופים המשוחזרים, הצמחייה העתיקה והריחות העונתיים, החיות, סיור מופלא בין כרמי גפן וזית, פרדס רימונים ועצי תמר גבוהים. עוד בפארק בריכת שסביבה קני סוף ושדות חיטה עם אלומות שנקצרו.

לשחזר את חיי היום יום

שמורת הטבע נאות קדומים מציעה סיורים ייחודיים בפארק ומביאה אלייה תיירים מקומיים וכמובן גם מחו"ל. הסיורים בפארק מתאימים לכל הגילאים וניתן להזמין סיורים מודרכים וממוקדי עניין בהתאם לבקשתכם. השמורות בפארק מציעות מגוון נושאים המשקפים את מציאות העבר כפי שתועדה בספר התנ"ך, כגון: שבעת המינין, בקעת יריחו, שיר השירים וכו'. כל איזור כזה מציג את הטבע בהתאמה לסיפור המיקראי המוכר.

להרגיש את העבר (צילום יח"צ)

לטייל לעבר ההיסטוריה

בפארק מגוון מסלולי טיול המותאמים לסיור עצמאי, להל"ן הצעות למבחר סיורים איתם תוכלו להרגיש את המסע בזמן.

'השוק הבית הלב' – סיור אל גבעת ספרות החכמה ואל הכפר הקדום. במקורות כתוב כי החכמה האנושית המתוארת בספרות חז"ל מתגלה במפגש בטבע, עם צמחיית הארץ.

סיור רצוף אהבה  -סיור בעקבות שיר השירים. טיול בין כרמי הגפן  וערוגות הבושם הליכה בעקבות תיאורי הטבע המופלאים סביב.

סיור תחת גפנו ותחת תאנתו – טיול אל ארץ שבעת המינים, נבחן בסקרנות מה מייחד את קבוצת שבעת המינים שמקורם מעצי פרי בהם התברכה הארץ.

סיור אדם וסביבה  - סיור המחזק תפיסות אקולוגיות בתנ'ך. סיור שמתמקד בנופים ובשיקומם האקולוגי.   

סיור מאגרי המים  - סיור שמטרתו ללמוד את שלבי התפתחות החקלאות מימי נח ועד היום.

מסלול "התחייה"- מסלול נגיש המאפשר הליכה נוחה וקלה. במסלול הנגיש ניתן ללכת על כל סוגי העגלות ובמהלכו מוצבות נקודות עצירה למנוחה והוא מלווה במעקה תמיכה לכל אורכו.

שעות  פתיחת הפארק: בימים א'-ה' החל מהשעה 8:30 ועד 16:00 וביום ו' – עד 13:00

להתחבר אל הטבע (צילום יח"צ)

קיץ של גורמה תנכ"י

כאן מאמינים שניתן להרגיש את התנ"ך ואפילו יש לו ריח וטעם. במהלך חודשי הקיץ, מידי יום חמישי יתקיים בפארק ערב 'טועמית תנ"ך' חוויה המזמינה את כל המשפחה לטיול-בישול. סיור המשלב התנסות בהכנת מאפה מקראי, קדירת ירקות שורש וכל זה תוך שימוש עם תנור אבנים, ממש כמו בימי קדם התנ"כיים.

מתי? הפעילות תתקיים בחודשים יולי אוגוסט בין השעות 17:30 – 20:00 (הפעילות מותנית במינימום משתתפים)

כמה עולה?   60 ₪ למשתתף (המחיר כולל כניסה לפארק, סיור מודרך וטעימות מן הקדרה)  

 גורמה נוסח אלוהים (צילום יח"צ)

 אודות המחברת:


לאתר הבית

אולי יעניין אתכם גם

מדורים