פורח בנגב: פסטיבל דרום אדום

פסטיבל הכלניות בנגב מתקיים זו השנה השביעית עם שלל פעילויות לכל המשפחה. צעדה, מטס כדורים פורחים, סיורים ושוק איכרים הם רק חלק מהאטרקציות

writer
ליאת עיני צילום: דפנה סיבוני תאריך פרסום: 26/01/2012

פריחת הכלניות בצפון הנגב מסמנת את מועד פתיחת פסטיבל דרום אדום שיתקיים בפעם השביעית בין התאריכים ה-2 בפברואר עד ה-3 במרץ במשך חמישה סופי-שבוע. במהלך הפסטיבל יתקיימו שפע של פעילויות ואטרקציות ליחידים ומשפחות, כגון סיורים בטבע, צעדת הכלניות המסורתית, יריד איכרים, הפנינג ריצה ואופניים, מספרי סיפורים, מטס כדורים פורחים ועוד אירועים מיוחדים, שברקע מרבדי הכלניות המופלאים. לנוחיות המבקרים יפעלו באזור תחנות מידע מרכזיות בתחנת הדלק שבצומת יד מרדכי ובצומת בית קמה וכן באזורים מרכזיים של הפעילויות, בהן יחולקו מפות, תוכניה ומידע על מסלולי טיולים בנגב ובאזור.

מגוון הפעילויות עצום, להלן טעימה קצרה:

• סיורי פריחות ללא תשלום בשבתות וסיורים חקלאיים כל השבוע בתשלום ובתאום מראש, בהם ניתן לראות בוסתן של עצי פרי אקזוטים וייחודים, חוות קקטוסים, גידולים שונים בשדה וכוורות.

• מרתון והפניניג אופניים - פעילות ספורטיבית משפחתית בתוך אזור גדול ומלא בכלניות יכולה להיות חוויה שתיחרט אצל ילדיכם לזמן רב וכמובן תמונה שלכם עם אופניים וברקע כלניות היא בהחלט משהו מיוחד לאלבום המשפחתי. אירוע האופניים של קק"ל יתקיים ללא תשלום בבארי. ניתן להגיע עם אופניים או להשכיר במקום. באזור יתקיים מתחם פעילויות ויצירה לילדים ומופע אופניים בכל שעה עגולה. בנוסף, יתקיים מרתון אופני הרים לרוכבים מקצועיים וכן מסלול עממי בין מרבדי הכלניות.

• גלריות ותערוכות בהן יהיה ניתן להיפגש עם האמנים ולהיחשף לעבודות קרמיקה, תכשיטים, פסלים מעיסת נייר, ציור על חלוקי נחל, עבודות נפחות משרידי קאסם וברכות מצוירות בכתב יד. בחלק מהגלריות יתקיימו סדנאות יצירה ופעילויות לילדים ולמבוגרים.

                                         

• צעדת הכלניות של קק"ל תתקיים לציון 100 שנות התיישבות בנגב ונקודת היציאה תהיה בקיבוץ רוחמה. הצעדה מתאימה למבוגרים וילדים מגיל 3 וכוללת שלושה מסלולים באורך 2.5 ק"מ, 5.5 ק"מ ו-12.5 ק"מ. לאורך המסלולים יהיו תחנות הסבר, הפעלות, הדרכות, נקודות מים ושירותים. בסוף המסלול יתקיים הפנינג עם הפעלות בנושא איכות הסביבה, שוק אמנים ודוכני אוכל.

• מטס כדורים פורחים - אם עד היום ראיתם כדורים פורחים רק בסרטים או בתמונות, הגיע הזמן לבוא ולראות את הגודל והעוצמה של כדור פורח. במנחת שדה תימן יתקיים מפגן מרהיב של כדורים פורחים בצבעים שונים ובסמוך למטס יתקיים מופע להטוטני קרקס, טיסות ראווה של מטוסים קלים וצניחות אקרובטיות.

• שווקי איכרים - יריד איכרים הולנדי ובו מוצרים ייחודים מהולנד כגון גבינות, שוקולדים, פרחי צבעוני ומזכרות מיוחדות יתקיים במושב בית צבי ובנוסף שוק איכרים "על המים" יתקיים בגן לאומי הבשור ויכלול דוכני מכירה, פעילויות לילדים, מופע להטוטים ומתקני שעשועים אתגריים.

                                            

 • דמויות מהאגדות מסתובבות בטבע, זה לא שם של הצגה אלא פעילות שתתקיים במרבדי הכלניות ובשדות ללא תשלום. במהלך הפעילות יקבלו הילדים הסברים על הסביבה ועל ההיסטוריה של התיישבות בנגב מפי שחקנים המחופשים לשלגיה, כיפה אדומה, רובין הוד ואלאדין.

אירועי הפסטיבל יתקיימו בהתאם לתנאי מזג האוויר, לכן מומלץ להתעדכן על קיום האירועים ומוקדי הפריחה באתר או במס' טלפון 052-9991003.

 

 

 

מקומות לינה ובילוי באיזור

אולי יעניין אתכם גם

מדורים